Null Doskonalenie jakości zarządzania w szkołach wyższych - wyprzedaż

Szukasz wyprzedaży lub promocji? Warto sprawdzić więcej niż jedno miejsce. Znajdziesz tutaj Null Doskonalenie jakości zarządzania w szkołach wyższych - i jego 0 ofert. Najniższa cena rozpoczyna się od 0,00 zł. Wybierz pozycję i przejdź do sklepu aby dokonać zakupu.

Historia cen Null Doskonalenie jakości zarządzania w szkołach wyższych -

Parametry

  • ISBN: 9788323346371
  • Oprawa: twarda
  • Autor: Tadeusz Wawak
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Ilość stron: 394
  • Rok wydania: 2019

Opis

Celem tej monografii jest przedstawienie problemów doskonalenia jakości zarządzania w szkolnictwie wyższym w Polsce w latach 2012-2018 na tle przebiegu wdrażania ustaleń cyklu bolońskiego, budowy Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego, Europejskiej Przestrzeni Badawczej, wprowadzania zasad przyjętych w ramach Unii Europejskiej oraz scalania państw członkowskich na poszczególnych obszarach jej funkcjonowania.

Książka stanowi kontynuację publikacji zatytułowanej Jakość zarządzania w szkołach wyższych (2012) i pracy naukowo-badawczej prowadzonej poprzez autora od 2000 roku. Kolejne reformy szkolnictwa wyższego przeprowadzane w naszym kraju w swych założeniach i ambitnych planach miały zapewnić w pierwszym dwudziestoleciu XXI wieku ulepszenie jego funkcjonowania, w tym także doskonalenie jakości zarządzania w uczelniach publicznych i niepublicznych.

W jakim stopniu zostały one zrealizowane$1552 Nie ulega wątpliwości, iż w omawianym okresie nastąpił w Polsce rozwój szkół wyższych, lecz w innych krajach, i to nie tylko wysoko rozwiniętych gospodarczo, był on bezapelacyjnie szybszy.

Dlatego także na listach czołowych światowych placówek edukacyjnych polskie uczelnie przesunęły się w dół, do kolejnej setki. Przyczyny tego stanu rzeczy, a także czynniki i propozycje doskonalenia jakości zarządzania w szkołach wyższych są przedmiotem zainteresowania niniejszej monografii.

Rozwój sił wytwórczych napędzający wzrost gospodarczy, rozmaity w poszczególnych krajach, wymaga dynamicznego rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego oraz wdrożenia i modernizacji projakościowego systemu zarządzania w uczelniach publicznych i niepublicznych.

Ciągłe doskonalenie jakości zarządzania to warunek rozwoju każdego państwa. Kwestia ta jest szczególnie ważna aktualnie, zwłaszcza dla tych państw, które chcą się ekspresowo zbliżyć do światowej i europejskiej czołówki krajów rozwiniętych gospodarczo.

Niestety, w części szkół wyższych osoby i organy zarządzające nimi nie dostrzegają tego problemu. Nad wyraz obszerne znaczenie w przygotowaniu tej monografii miało określenie wybranych zależności i powiązań zachodzących pomiędzy jakością zarządzania a szeroko rozumianą jakością funkcjonowania polskich uczelni w okresie permanentnych reform organizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Podobne produkty